Kikindski rukometaši pokazali borbenost u polufinalu Kupa Vojodine

10

Muški rukometni klub (MRK) „Kikinda Grindex“ nije uspeo da se plasira u finale Kupa Vojvodine. U polufinalnoj utakmici, odigranoj proteklog vikenda na domaćem terenu, kikindski rukometaši izgubili su od ekipe “Dinama” iz Pančeva rezultatom 23:35.

2 Miljan StanićTrener ekipe „Kikinda Grindex“ Miljan Stanić objasnio je da je ova polufinalna utakmica Kupa Vojvodine bla prilika da vide šta mogu. – Naš cilj je da vidimo šta možemo da uradimo do 38. minuta, a onda je do izražaja došao malo slabiji roster, gde nismo mogli da menjamo puno igrača. Taj nedostatak u ovom momentu nas je koštao puno tehničkih grešaka. Tehničke greške posledica su manjka samopouzdanja ili fizičke istrošenosti – rekao je trener i dodao da će predstojeće vreme do početka prolećnog dela prvenstva iskoristiti da porade na tome, ali da je optimističan.

8Pred mnogobrojnim navijačima, na domaćem terenu, rukometaši “Kikinde Grindex” pokazali su veliku borbenost. Na poluvremenu gostojuća ekipa vodila je sa dva gola razlike, odnosno rezultat je bio 15:13 u korist “Dinama”. Pančevačka ekipa, s obzirom na to da je vicešampion države i igrač SEHA  lige, u drugom poluvremenu nadjačala je Kikinđane, postigla 20 golova i ostvarila kranji rezultat.

1x Mirko KenjaloKapiten kikindskih rukometaša Mirko Kenjalo objasnio je da je prikazana igra u prvih 40 minuta trenutna realnost. – Ekipa Dinama je verovatno najbolja ekipa u državi. Nije ovaj rezultat na kraju  prava slika, ali mi smo tu da nastavimo da radimo. Došlo je malo do pada u igri što se tiče fizičke spreme. Čestitam pobednicima, drago mi je što je bilo ovoliko publike, nadam se dobrim partijama i ubuduće. Mi nastavljamo da radimo – rekao je Kenjalo.

4 trener DinamaTrener pančevačke ekipe „Dinamo“ Ivan Petković rekao je da su se ozbiljno prirpemali za meč sa Kikinđanima, jer, prema njegovim rečima, „Kikinda Grindex“ je motivisna ekipa, koja ima kvalieti i dobre igrače. – Maksimalno ozbiljno smo pristupili utakmici, znao sam i sam da neće biti lako, da će Kikinda da izdrži u tom nekom našem ritmu 30 minuta, kao što se i pokazalo. Ono što je danas presudilo jeste duža klupa naša i da nisu uspeli da isprate taj ritam – rekao je Petković.

6U utakmici polufinala Kupa Vojvodine za ekipu „Kikinda Grindex“ golove su postigli Stanimir Komarek (7), Milan Lisica (6), Nenad Trumbetaš (4), Nikola Egić (2), Đorđe Gamber (1), Nenad Delibašić (1), Ljubomir Golić (1), Nemanja Dukatarov (1).

5 9 11

Kikindskim rukometašima sada predstoje utakmice u nastavku prvenstva. Ekipa “Kikinda Grindex” u 12. kolu Super B lige sever – centar gostuje ekipi “Mačva” iz Bogatića.