Seniori Karate kluba „Feniks“ plasirali se na državno prvenstvo, juniori i kadeti osvojili četiri medalje

fex

akmičari Karate kluba „Feniks“ proteklog vikenda učestvovali su na Prvenstvu Vojvodine za seniore i Međunarodnom turniru Stare Pazove. Na oba takmičenja karatisti „Feniksa“ ostvarili su zapažene rezultate.

U jakoj konkurenciji Prvenstva Vojvodine karatisti „Feniksa“ izborili su medalje i plasman za Prvenstvo Srbije. Kikindski karatisti nastupali su u muškom i ženskom seniorskom kata timu. Prvenstvo Vojvodine za seniore okupilo je 30 karate klubova i oko 200 takmičara iz Vojvodine.

28171287_10216269773763078_1677010660_oU seniorskom muškom kata timu srebrne medalje osvojili su Pavle Pavlović, Nikola Albulov i Slobodan Kalember, dok su u ženskoj konkurenciji u kata timu bronzane medalje osvojile Marijana Boćan, Suzana Boćan i Maja Tešanović. Seniorske ekipe, prema oceni trenera Tanje Sili, pokazale su odličnu formu koja im je potreban za nastavak sezone.

28217244_10216269772763053_4807355_oTakmičari Karate kluba „Feniks“ osvojili su četiri medalje na Internacionalnom karate turniru u Staroj Pazovi. Turnir, u organizaciji Karate kluba „Tron“, okupio je oko 450 takmičara iz 35 klubova iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Srbije.

U pojedinačnoj konkurenciji u borbama u kadetskoj kategoriji bronzane medalje osvojile su Jovana Ruda (-54kg) i Katarina Blažić (+54kg). U ekipnom nastupu u katama zlato su osvojile juniorke u sastavu Una Tubin, Maja Boćan i Suzana Boćan. U ekipnom nastupu u borbama kadetkinje Jovana Rudan, Andrea Inđić i Katarina Blažić osvojile srebrnu medalju.

28340747_10216269771203014_384192934_oTrener Karate kluba „Feniks“ Tanja Sili istakla je da je zadovoljna ostvarenim rezultatima. – Ostaje žal za sjanim medaljama koje su za dlaku izmakle. U narednom periodu takmičare „Feniksa“ očekuje Prvenstvo Banata i Vojvodine za poletarce, pionire i nade-kadete, dok se za juniore i seniore održava Prvenstvo države i Međunarodni turnir u Pančevu – najavila je Sili.