Uspešan vikend za plivače “Velike Kikinde”

1-7

Plivači kluba „Velika Kikinda“ proteklog vikenda učestvovali su na tri takmičenja. U Temišvaru, Rumunija, u konkurenciju od oko 300 plivača iz Moldavije, Srbije i Rumunije, plivači “Velike Kikinde” osvojili su pet medalja.

Aleksa Kockar je u disciplini 50 metara leđno osvojio zlatnu medalju, dok je plivajući 50 metara delfin stilom bio trećeplasirani. Matija Tornjanski je na 50 metara delfin osvojio srebro, a na 200 metara kraul bronzanu medalju. Mihajlo Kiurski bio je trećeplasirani u disciplini 50 metara prsno.

Na Prvenstvu Vojvodine održanom u Zrenjaninu Teodora Stančić bila je najuspešnija i osvojila je zlato na 100 metara mešovito, a bronzu na 100 metara delfin.

Na otvorenom prvenstvu Vojvodine za kadete,juniore i u apsolutnoj kategoriji ucestvovalo je oko 450 plivača iz 33 kluba iz Srbije i Bosne i Hercegovine, a plivači “Velike Kikinde” uspeli su da osvoje 27 medalja. Najviše su se istakli Dušan Mrđa i Nina Tornjanski osvojivši po pet medalja.

2Dušan Mrđa osvojio je zlato u disciplini leđno na 50, 100 i 200 metara, a bronzu na 50 metara delfin. Nina Tornjanski osvojila je prvo mesto u stilu delfin na 100 i 200 metara i kraul na 50 metara, dok je srebrnu medalju osvojila na 50 metara delfin.  Beloš Anđela u disciplinama 50 metara kraul i 100 metara delfin osvojila je treće mesto Ksenija Jovanović na 50 metara leđno osvojila je bronzu. Dejana Veskov je na 50 metara leđno osvojila drugo mesto, dok je trećeplasirana bila u disciplinama 100 i 200 metara leđno. Ana Francuski bila je treća na 100 metara prsno, a druga na 50 metara prsno. Kristina Miličić osvojila je bronze na 50 metara kraul i 50 metara delfin. Jana Strajnić bila je drugoplasirana na 800, 400 i 100 metara  kraul. Matija Ratko osvojio je bronzu na 100 metara kraul, dok se istim oličjem okitio i Ivetić Nikola, ali na 200 metara prsno. Božin Srđan osvojio je treće mesto u stilu leđno na 50 metara.

Štafeta 4×50 metara mešovito kadetkinje (Strajnić Jana, Tornjanski Nina, Beloš Anđela i Oroslamoški Dunja) osvojile su prvo mesto. Štafeta 4×50 metara mešovito juniorke (Veskov Dejana, Francuski Ana, Miličić Kristina, Matijević Milica) osvojile su srebrnu medalju, kao i štafeta 4×50 metara mešovito u juniorskoj kategoriji (Mrđa Dušan, Ivetić Nikola, Božin Srđan i Ratko Matija).

IMG-6d7911328eab2f3041028225db02b300-V1-7