Rukometašice „Kikinde“ uspešne na domaćem terenu

2x

Rukometašice Ženskog omladinskog rukometnog kluba (ŽORK) „Kikinda“ pobedile su na domaćem terenu ekipu ŽRK „Voždovac 1955“ rezultatom 25:24. Utakmica 13. kola Superlige bila je neizvesna od samog početka, što pokazuje i rezultat na poluvremenu, gde je gostujuća ekipa vodila rezultatom 13:11.

3x copy 4x copy

2x Dragan MrakićTrener ŽORK „Kikinda“ Dragan Mrakić nije krio zadovoljstvo što je njegova ekipa osvojila dva boda, ali je utakmica, kako je rekao, bila očekivano teška. – Nismo ušli spremni u utakmicu, to se videil i po odbrani i po rezultatu u prvih 15 minuta. Odbrana nije bila onako agresivna kako je izgledala na kraju utakmice. U suštini kako je trebalo da izgleda od početka. Na kraju se to sve složilo, odigrali smo dobru odbranu. Spremamo se za naredni kolo. Biće nam teško. Sa ovakvom igrom moramo da podignemo agresivnost u odbrani i možemo onda da se nadamo nečemu – rekao je Mrakić.

3x Jelena KikindaZa igrača utakmice proglašena je Jelena Ardala koja igra u dresu „Kikinde“. Kako je rekla, osvojena dva boda mnogo im znače, s obzirom na to da igraju u podmlađenom sastavu.

Golove za ŽORK postigle su Jelena Ardala (8), Dušana Kovačić (5), Željana Radaković (4), Nikoleta Žižić (3), Emilija Lazić (2), Jovanka Peić (1), Ivana Sivčev (1) i Slađana Stepanović (1).

Sa osvojenih 16 bodova ekipa ŽORK „Kikinda“ i dalje je pozicionirana na četvrtom mestu  na tabeli.

U narednom, 14. kolu, Kikinđanke gostuju ekipi „Bor RTB“.